Motyw przewodni
Cele Konferencji
Zakres tematyczny

Rada Programowa
Organizatorzy
Komitet Organizacyjny
Patroni medialni

Kalendarium
Program Konferencji
Koszt, numer konta!
Miejsce Konferencji
Dojazd

Lista uczestników
Kontakt

Fotogaleria
Nadesłane referaty

English version

Motyw przewodni

Bez wątpienia globalizacja jest jednym z najistotniejszych procesów zachodzących we współczesnej gospodarce. Na trendy ogólnoświatowe nakłada się równocześnie rozszerzenie Unii Europejskiej. Z jednej strony Unia dąży do pogłębiania integracji wewnętrznej, z drugiej zaś otwiera się na dziesięć innych państw, z których większość to kraje przechodzące transformację systemową. Oba te procesy są jednocześnie yenródłem zagrożeń dla Unii i krajów kandydujących, ale również szansą na długofalowy rozwój.

Wszystkie wskazane zjawiska kreują nowe warunki funkcjonowania państw, społeczeństw, gospodarek oraz przedsiębiorstw i konsumentów. Ekonomiści nie mogą pozostać obojętni wobec tak ogromnych zmian. Tak więc pojawia się konieczność przeprowadzenia wielu analiz i badań oraz skonfrontowania czasami bardzo różnych opinii, w celu ukształtowania obiektywnych, naukowych sądów.

VIII Konferencja Naukowa Młodych Ekonomistów pt. "Unifikacja gospodarek europejskich: szanse i zagrożenia" ma pomóc w osiągnięciu tego zadania. Chcemy, by stała się ona forum wymiany poglądów osób z różnych kręgów całej Polski, ich integracji oraz miejscem dla otwartych dyskusji naukowych.
Opcje:
Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową
Poleć znajomemu

Cykl konferencyjny:
O inicjatywie
Organizacja
Konferencje
Publikacje
Kontakt

Archiwum:
KNME 2000
III KNME
V KNME
VI KNME
VII KNME
VIII KNME
IX KNME
X KNME
XI KNME
XII KNME
XIII KNME
XIV KNME
XV KNME
XVI KNME

XVII KNME

This page loaded in 4.06599 miliseconds.