Projekt
Cele projektu
Motyw przewodni
Kalendarium
Instytucje wspierające
Patronat medialny
Komitet Organizacyjny
Publikacje
Fotogaleria

Konferencja
Program
Euroka!
Prelegenci
Rada Programowa
Zakres tematyczny
Miejsce
Koszt
Kontakt

Konkurs
Zakres tematyczny
Zasady uczestnictwa
Kryteria oceny prac
Postanowienia ogólne
Lista zwycięzców
Nagrody
Kontakt

Gra strategiczna - Euroka

W ramach 7 Konferencji Naukowej Młodych Ekonomistów "Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu młodych" proponujemy uczestnictwo w grze strategicznej EUROKA! sprawdzającej przystosowanie polskiego przedsiębiorstwa do zmian związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Pierwsza ogólnopolska edycja gry została z dużym powodzeniem przeprowadzona w ramach konkursu EUROSTRATEG w czerwcu bieżącego roku. Jedna z kolejnych edycji została rozegrana podczas Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w listopadzie 2002 r.

Organizatorem gry jest firma Cap Gemini Ernst&Young. Polska wersja gry została opracowana przez Centrum Kompetencyjne ds. Eurotransformacji, na bazie wersji stosowanych dotychczas przez biura międzynarodowe CGE&Y. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny gry i jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w niej może dać wiele wskazówek praktycznych dla działań w rzeczywistych przedsiębiorstwach.

EUROGRA jest planszową grą strategiczną symulującą rzeczywiste decyzje Zarządów dużych firm przygotowujących się do funkcjonowania w obszarze euro. Gra jest rozgrywana w dwóch fazach. W pierwszej fazie (do dnia akcesji) gracze dysponują jednakowym budżetem wyjściowym i podejmują strategiczne decyzje dotyczące wyboru i harmonogramu realizacji przedsięwzięć przygotowawczych. W drugiej fazie (po dniu akcesji) gracze grają o kontrakty a ich pozycja konkurencyjna zależy od decyzji podjętych podczas pierwszej fazy gry. Zwycięzcą gry jest ten z zespołów, którego wartość majątku czyli wartość zdobytych kontraktów i gotówki w euro będzie najwyższa. Gra obejmuje 4 obszary przygotowań biznesu: działania rynkowe, organizację, informatykę, komunikację.

Opcje:
Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową
Poleć znajomemu

Cykl konferencyjny:
O inicjatywie
Organizacja
Konferencje
Publikacje
Kontakt

Archiwum:
KNME 2000
III KNME
V KNME
VI KNME
VII KNME
VIII KNME
IX KNME
X KNME
XI KNME
XII KNME
XIII KNME
XIV KNME
XV KNME
XVI KNME

XVII KNME

This page loaded in 3.42894 miliseconds.